2020 m. rudenį Klaipėdoje vyks 15-asis Lietuvos-Baltarusijos kasmetinis ekonomikos forumas. (Sekite naujienas, data bus patikslinta vėliau)

Šiemet forumas bus skirtas Baltarusijos Respublikos prekybos, ekonominio, investicinio bendradarbiavimo su Lietuva: bendradarbiavimo miškų pramonės ir medienos apdirbimo srityse, transporto ir logistikos, perspektyvios informacijos ir skaitmeninių technologijų plėtros pramonėje (pramonė 4.0. ir kt.) temoms.

Forumo tikslas: stiprinti ir plėtoti Baltarusijos ir Lietuvos prekybos, ekonomikos, transporto ir tranzito, informacijos ir ryšių bendradarbiavimą, didinti eksporto potencialą, palengvinti užsienio investicijų pritraukimą, perspektyvioms bendradarbiavimo sritims suteikti sisteminį pobūdį, plėsti verslo ryšius tarp forumo dalyvių pramonės asociacijų ir įmonių.

Forumo struktūrą sudarys plenarinė sesija, kurioje dalyvaus abiejų šalių vyriausybės, ministerijų vadovai, Baltarusijos ir Lietuvos ambasadų atstovai, asocijuotų verslo ir pramonės struktūrų atstovai, specializuotų koncernų, stambaus verslo atstovai.

Sektorių sesijose bus aptariami dvišalio bendradarbiavimo klausimai. Planuojamos šios temos:

1 sektorius. Bendradarbiavimas transporto ir logistikos srityje:

2 sektorius. Miškininkystė ir medienos apdirbimas, įskaitant racionalų vietinio kuro naudojimą:

3 sektorius. Informacinės ir skaitmeninės technologijos pramonėje (pramonė 4.0) ir kitose srityse:

Forume dalyvaus Baltarusijos ir Lietuvos valstybinių įstaigų vadovai, vyks dvišaliai verslo atstovų susitikimai.

Forumą organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija, šios konfederacijos sudėtyje esanti Lietuvos-Baltarusijos verslo taryba kartu su Baltarusijos ambasada Lietuvoje.