Būtina registracija Likes

Data: kovo 24 d. (ketvirtadienis) 14:00 val. 

Beprecedentė padėtis Europoje dėl karo Ukrainoje, verslui visoje ES turi ir ateityje turės neišvengiamą poveikį dėl ekonominių sankcijų Rusijai ir Baltarusijai. Siekiant įmonėms padėti susigaudyti sankcijų turinyje, efektyviai valdyti rizikas, konkrečius ribojimus, Lietuvos pramonininku konfederacija (LPK), kartu su Všį “Versli Lietuva” ir advokatų kontora “Ellex Valiūnas ir partneriai”, bendradarbiaujant su LR URM ir Všį Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centru, kovo 24 d. 14 val. kviečia dalyvauti vebinare sankcijų tematika.

Pranešėjai:

– Įžanga: J.E. Arnoldas Pranckevičius, LR Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius, Nuolatinis atstovas ES.

– Rusijos ir Baltarusijos sankcijos: Kaip jas įgyvendinti? Ką turi daryti verslas?: p. Neringa Mickevičiūtė, advokatų kontoros “Ellex Valiūnas ir partneriai” asocijuota partnerė;

– Rusijos agresijos Ukrainoje pasekmės verslo santykiams: p. Vilija Vaitkutė Pavan, advokatų kontoros “Ellex Valiūnas ir partneriai” partnerė;

 Bankų vaidmuo ir veiklos sankcijų Rusijai ir Baltarusijai kontekste: p. Eimantas Vytuvis, Všį Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovas.

– Klausimų/atsakymų sesija. 

Moderuoja: p. Gintaras Morkis, LPK generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Kviečiame registruotis į vebinarą užpildant šią FORMĄ ir anketoje pasidalinti iš anksto suformuluotais klausimais, kad pranešėjai galėtų pasiruošti atsakymams. Registracija būtina.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per „Verslios Lietuvos“ „Facebook“ paskyrą nuo 14.00 val.

Vebinare aptarsime:

– Rusijos bei Baltarusijos subjektams pritaikytos sankcijos turi įtaką tiek Lietuvos įmonių, tiesiogiai ar netiesiogiai turinčių Rusijoje ir Baltarusijoje registruotų įmonių akcijas, tiek Lietuvos įmonių, turinčių įvairius verslo santykius su tose šalyse registruotomis įmonėmis, verslui. Eilė Lietuvos įmonių taip pat tiesiogiai ar netiesiogiai turi akcijas Ukrainos įmonėse ar verslo santykius su Ukrainos įmonėmis. Tokioms Lietuvos įmonėms šiomis dienomis kyla įvairiausių teisinių klausimų, kaip pavyzdžiui dėl verslo relaksavimo, sutarčių vykdymo, nutraukimo, naujų sudarymo, galimų ginčų sprendimo galimybių ar kt.

– Rusijos ir Baltarusijos sankcijų paketai nuo š.m. vasario 23 d. nuolat naujinami ir pildomi. Verslui reikia ne tik suprasti naujai priimtas sankcijas, bet ir kaip jas realiai įgyvendinti. Visų pirma, aktualūs klausimai susiję su verslo partneriais ir sandoriais: ką svarbu tikrinti, dirbant su verslo partneriais, suprantant tiekimo grandinę, produkciją bei atsiskaitymo aspektus. Taip pat, kyla klausimai dėl sankcijų apėjimų grėsmės bei verslo atsakomybės.