Tik LPK nariams Likes

Data: Balandžio 6 d. 15 val. (trečiadienis)
Vieta: LPK būstinė, Vilniaus g. 31, Vilnius

Balandžio 6 d. organizuojame susitikimą su aukšto rango ES pareigūne, atstove junglumo klausimams, ambasadore Romana Vlahutin. 

Kviečiame LPK įmones prisijungti prie susitikimo su ES ambasadore atsakinga už junglumą ir ES iniciatyvas, tokias kaip Export credit facility, kurios galėtų būti naudingos verslui ir rinkų diversifikavimui skatinti.

Pranešėjai: 

J.E. p. Romana Vlahutin, Europos išorės veiksmų tarnybos ambasadorė junglumui, atsakinga už ES strategiją „Pasauliniai vartai“ (Global Gateway)  – pasisakymo tema “Global Gateway as a key tool for promoting EU industrial interests globally”.
J.E. p. Gediminas Varvuolis, LR URM Ambasadorius ypatingiems pavedimams – Trijų jūrų iniciatyva (3JI), Global Gateway ir kitos pasaulinės ir regioninės junglumo iniciatyvos.

– TEN-T, TEN-E,
– Connectivity Europe facility,
– Recovery Resilience Fund,
– Export credit facility,
– kitos verslui naudingos iniciatyvos (viso iki 300 mlrd. investicijų).

„Pasaulinių vartų“ strategiją Europos Komisija pristatė 2021 m. gruodžio 1 d. Ja siekiama skatinti skaitmeninės ekonomikos, energetikos ir transporto sektoriuose kurti pažangumo, netaršumo ir saugumo siekiais grindžiamas jungtis ir visame pasaulyje stiprinti sveikatos, švietimo ir mokslinių tyrimų sistemas. Strategijos tikslas – tvarūs ir patikimi žmonėms ir planetai naudingi ryšiai ir jungtys, kuriais padedama  spręsti aktualiausi pasauliniai uždaviniai: nuo kovos su klimato kaita ir aplinkos apsaugos iki sveikatos saugos bei konkurencingumo didinimo ir pasaulinių tiekimo grandinių stiprinimo. Įgyvendinant strategiją siekiama 2021‑2027 m. laikotarpiu sutelkti iki 300 mlrd. EUR investicijų.

Global Gateway – https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_21_6433

Susitikimo kalba – anglų k. 

Kviečiame registruotis į susitikimą su ambasadoriais el. paštu Jurate.Balytoviene@lpk.lt