• Event Time:
  • Location: Pirklių klubas

Lietuvos pramonininkų konfederacija š.m. gruodžio 2–3 dienomis Vilniuje organizuoja 1-ąjį Lietuvos–Ukrainos ekonomikos forumą. Forume dalyvaus Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir oficialaus vizito į Lietuvą atvykstantis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, taip pat abiejų šalių vyriausybių nariai bei didelė Ukrainos verslo delegacija.  

Daug dėmesio forume bus skiriama eksporto ir investicijų, ekologijos ir energetikos, inžinerinės pramonės sritims, taip pat Ukrainos ir ES bendradarbiavimui Europos Sąjungos vykdomos Vystomojo bendradarbiavimo politikos formate. Forumo metu taip pat bus pristatytos Lietuvos galimybės tapti vartais Ukrainos verslui plėstis į ES rinkas.

Dalyvavimas forume – puiki galimybė tiesiogiai išgirsti valstybių vadovų pasisakymus, užmegzti naujus kontaktus, aptarti verslo plėtros galimybes su kolegomis iš Ukrainos.

Forumas gruodžio 2 d. vyks lietuvių ir ukrainiečių kalbomis (su sinchroniniu vertimu iš/į lietuvių/ukrainiečių).

Maloniai kviečiame registruotis į forumą el. paštu aleksandr.izgorodin@lpk.lt iki lapkričio 27 d. Registruojantis prašome nurodyti, kurioje iš trijų plenarinių sekcijų planuojate dalyvauti. Dalyvavimas forume yra nemokamas.

Jei kiltų klausimų, prašome kreiptis el. paštu aleksandr.izgorodin@lpk.lt arba telefonu +370 698 74451.

***

Lietuvos ir Ukrainos ekonominiai santykiai pastaruoju metu reikšmingai sustiprėjo, ką puikiai atspindi dvišalės prekybos rodikliai: 2014 m. Lietuvos ir Ukrainos prekybos apyvarta pasiekė ir nežymiai viršijo 1 mlrd. EUR ir per pastaruosius penkerius metus padidėjo 54 proc. Pastebimai išaugo tiek Lietuvos eksportas į Ukrainą, tiek ir Ukrainos eksportas į Lietuvą. Tai rodo, kad abiejų valstybių verslo interesas bendradarbiauti yra itin didelis. Ukrainos pasirinkta kryptis eiti glaudaus bendradarbiavimo su Europos Sąjunga keliu teikia vilties, kad Lietuvos–Ukrainos ekonominis bendradarbiavimas dar labiau sustiprės ir bus sėkmingai realizuojamas.