Nemokamas renginys Likes

Liepos 23 d. (penktadienį), 10 val., Viešųjų pirkimų tarnyba organizuoja renginį, kurio metu bus pasidalinta sukaupta patirtimi, įžvalgomis apie darniųjų pirkimų situaciją bei ateities perspektyvą, priemones jai sukurti. Renginyje dalyvaus Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Infobalt, Norvegijos darniųjų pirkimų kompetencijų centro atstovai.

Vis dažniau diskutuojama apie tai, kaip ekonominė plėtra veikia ne tik gamtą, jos išteklius, bet ir žmonių sveikatą. Dėl šios priežasties kalbama apie darnų vystymąsi kaip galimybę patenkinti dabartinės visuomenės poreikius nepakenkiant ateities kartų galimybėms patenkinti savuosius. Tai turi apimti tris esmines – ekonomikos, socialinės aplinkos ir aplinkosaugos – sritis. Taigi viešuosiuose pirkimuose pritaikius darnaus vystymosi principus – vykdant darniuosius pirkimus – galima reikšmingai prisidėti prie visuomenės gerovės.

Lietuvoje jau kuris laikas vyksta pokyčiai siekiant tobulinti darniųjų pirkimų sistemą. Čia svarbus vaidmuo tenka ir Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT), kuri imasi lyderystės plėtoti darniųjų pirkimų kompetencijų centro idėją. Šiuo tikslu VPT įkurtas Darniųjų pirkimų skyrius, kuris sieks glaudesnio bendradarbiavimo su darniųjų pirkimų dalyviais.

Transliacija vyks tiesiogiai: https://www.facebook.com/events/550272639738123