Šią savaitę vyksta paskutinis derybų dėl prekybinių santykių po „Brexito“ ratas. Todėl Europos verslą vienijanti organizacija „BusinessEurope“, kurios nariai yra ir LPK, reiškia nerimą dėl įstrigusių ES ir Jungtinės Karalystės (JK) derybų dėl tolesnių santykių po „Brexit“.

„Per miegus einame link prarajos krašto. Perėjimas nuo visiškos rinkų integracijos prie „Brexito“ be susitarimo scenarijaus turėtų katastrofiškų padarinių bendrovėms, kurios jau dabar kenčia nuo COVID-19 pasekmių“, – teigė „BusinessEurope“ generalinis direktorius Markusas Bayreris.

Jungtinė Karalystė iš ES išstojo sausio pabaigoje. Tiesa, iki šių metų pabaigos galioja pereinamasis laikotarpis, kurio metu kasdienis britų gyvenimas iš esmės nesikeičia, tai yra JK vis dar priklauso ES bendrajai rinkai ir muitų sąjungai, laikosi ES įstatymų ir moka įmokas į Bendrijos biudžetą.

Vis dėlto, jei nepavyks pasiekti susitarimo dėl tolesnių santykių, įvyks vadinamasis „Brexitas“ be sutarties, sukelsiantis didžiulių ekonominių problemų.

„Europos verslas vis dar įsitikinęs, kad įmanoma pasiekti kokybišką rezultatą, išlaikant prekybos santykius ir užtikrinant vienodas sąlygas. Pasitikėjimas yra pagrindinis dalykas, todėl ankstesni įsipareigojimai, Pasitraukimo susitarimas, turi būti visiškai įgyvendinami“, – pridūrė M. Beyreris.

Nuoroda į „BusinessEurope“ pranešimą čia.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

22 Jun

Diskusija „Ar galio...

  • Diskusija „Ar galiojantis teisinis reglamentavimas pakankamai apsaugo verslą nuo nesąžiningos konkurencijos situacijose, kai buvę ar esami įmonės darbuotojai ima konkuruoti su savo darbdaviu?“