Lietuvos pramonininkų konfederacija sveikina sprendimą dėl ketinimo jau artimiausiu metu skirti aplinkos ministrą/ę ir tikisi, kad tai bus žingsnis link produktyvaus bendradarbiavimo, o svarbiausia – įsisenėjusių problemų sprendimo. Tikimės, kad jaunas, teisinį išsilavinimą ir tarptautinę patirtį turintis žmogus, ateinantis į aplinkosaugos sistemą „iš šalies“, padės surasti sprendimus tais klausimais, kurių sprendimo verslas laukia jau daugelį mėnesių.

Esame pasirengę tęsti dialogą, ieškant visoms pusės priimtino sprendimo ilgiau nei metus trunkančiu „Metrail“ klausimu. Tikimės, kad naujojo Aplinkos ministerijos vadovo/ės paskyrimas bus impulsas atnaujinti darbą ir ieškoti kuo greitesnio susitarimo su verslu.

Verslas tikisi, kad kartu su nauju ministerijos vadovu/e pavyks rasti visoms pusėms priimtinus sprendimus, užtikrinant sklandų Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) veikimą, bus baigti spręsti bendrojo plano, teritorijų planavimo, statybų procesų reglamentavimo, vandentvarkos ir kt. klausimai. Verslas tikisi brandaus bendradarbiavimo su ministerija, dėmesį skiriant ateinantiems iššūkiams, kuriems Europa jau ne vieneri metai skiria ypatingą dėmesį (žiedinė ekonomika ir kt.).

Aplinkos ministerijos atsakomybei tenkančių klausimų pakete yra daug spręstinų ir probleminių klausimų, kuriems reikia ieškoti dialogo su visuomene, atskiromis visuomeninėmis grupėmis ir reikalingas politinis sutarimas Seime – tikimės, kad jau įpusėjus šios Vyriausybės kadencijai ir net vykstant rinkiminėms kampanijoms, naujasis ministras/ė turės reikiamą paramą, sprendžiant visiems gyventojas aktualius klausimus.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai