Įdėmiai stebėdami ir analizuodami situaciją Baltarusijoje, negalime likti nuošalyje ir šia deklaracija reiškiame palaikymą Baltarusijos žmonėms, pramonės, verslo bendruomenėms, šios šalies įmonėms, jų darbuotojams, o taip pat Baltarusijoje investavusioms ir dirbančioms Lietuvos kompanijoms.

Nepaisant politinės konjunktūros, Lietuvos ir Baltarusijos kaimyniniai, istoriniai, kultūriniai, ekonominiai ryšiai yra neatsiejami.

Lietuvos-Baltarusijos verslo taryba nuo 2012 m. koncentruojasi į dalykiškų ekonominių santykių su Baltarusijos pramonės, verslo bendruomenėmis kūrimą bei puoselėjimą, deda pastangas šių ryšių plėtojimui, ekonominės gerovės užtikrinimui. Todėl esame susirūpinę dėl Baltarusijos ekonomikos situacijos ir jos ateities bei tolesnių Lietuvos ir Baltarusijos ekonomių ryšių.

Kategoriškai nepritariame smurto, jėgos panaudojimui prieš taikius Baltarusijos gyventojus, pažeidimams žmogaus teisių srityje ar bet kokiems neteisėtiems veiksmams.

Kartu viliamės ir kviečiame visas suinteresuotas puses situaciją spręsti taip, kad nenukentėtų Baltarusijos pramonė, verslas ir ekonomika, kad šalies įmonės galėtų toliau dirbti, gaminti, eksportuoti, importuoti produkciją, žaliavas, kad Baltarusijos žmonės galėtų gauti atlyginimus, šalyje netrūktų maisto, pramonės produktų ir kt. Priešingu atveju tai būtų dar vienas skaudus smūgis – pirmiausiai tiems patiems taikiems Baltarusijos gyventojams. Ženklias pasekmes pajustų ir nemaža dalis Lietuvos įmonių, turinčių verslo ryšius su kaimynine šalimi, jų darbuotojai bei šeimų nariai.

Esame su Baltarusijos tauta, gerbiame ir vertiname jos valią. Tikimės, kad bus išsaugotas ekonominis pagrindas, kuris buvo sukurtas bendromis Lietuvos ir Baltarusijos pramonės, verslo bendruomenių pastangomis ir kuris neabejotinai pasitarnaus kaip Baltarusijos tautos, o taip pat Baltarusijos ir Lietuvos santykių ateities garantas.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

28 Oct

Forumas „Kompetenti...

  • Forumas „Kompetentingas ir įgalintas veikti viešasis sektorius – misija įmanoma?“