Virusui pasiekus ir Europą matome, kad tai jau daro įtaką gamybai ir vartojimui visoje Europoje. Koronavirusui skverbiantis vis giliau į Europą įmonės, tiek visoje ES, tiek Lietuvoje, jau dėlioja rizikos veiksmų planus, siekdamos numatyti, ko reikėtų imtis, jeigu situacija blogės. Lietuvos pramonininkų konfederacija sveikina valstybės vadovų pradėtą diskusiją apie tai, kokią įtaką koronavirusas turės šalies ekonomikai ir kad būtina pradėti svarstyti scenarijus, kaip būtų galima sumažinti koronoviruso poveikį šalies verslui ir visai ekonomikai. Mūsų nuomone, jau dabar reikia apsispręsti, kokius kompensacinius mechanizmus galėtų taikyti valstybė, jeigu koronovirusas užsitęs ir verslas patirs ženklius praradimus. Reikalingas aiškumas, kaip turės elgtis verslas ir kaip sušvelninti neigiamą poveikį, jeigu dėl epidemijos įmonės bus priverstos stabdyti veiklą ar mažinti veiklos apimtis.

Suprantame, kad tai visiems nauja situacija ir iššūkis, todėl esame pasirengę kartu su Lietuvos institucijomis svarstyti šį klausimą ir kartu ieškoti optimaliausių variantų, kad tiek Lietuvos verslas, tiek mūsų valstybės ekonomika pajustų kuo mažesnius padarinius ir nenukentėtų jos konkurencingumas. Turime nepamiršti, kad Lietuvos verslas veikia bendroje globalioje rinkoje, todėl turime ieškoti adekvačių sprendimų, siekiant išlikti aršios konkurencijos sąlygomis. Kai kurios Europos Sąjungos valstybės jau pradėjo savo šalyse diskusijas apie paramos mechanizmus verslui, siekdamos sumažinti neigiamas pasekmes ekonomikai ir išlaikyti įmonių konkurencingumo lygi. Tikimės, kad ir Lietuva paseks jų pavyzdžiu.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis 

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

22 Jun

Diskusija „Ar galio...

  • Diskusija „Ar galiojantis teisinis reglamentavimas pakankamai apsaugo verslą nuo nesąžiningos konkurencijos situacijose, kai buvę ar esami įmonės darbuotojai ima konkuruoti su savo darbdaviu?“