Lpk Logo Lt

Darbuotojai iš užsienio gali padėti išspręsti vaistininkų trūkumo ir vaistinių išlikimo klausimą

2020 10 05

Profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvoje, sąrašą netrukus gali papildyti ir farmacijos specialistai. Nerimaujama, kad vaistininkų ims masiškai trūkti nuo kitų metų sausio įsigaliojus Farmacijos įstatymo pataisoms, nebeleisiančioms vaistinėse be nuolatinės vaistininko priežiūros dirbti farmakotechnikams (vaistininkų padėjėjams). Darbdavių atstovai šią situaciją ragina spręsti įdarbinant specialistus iš užsienio. 

Šalies farmacininkai apie vaistininkų trūkumą Lietuvoje kalba jau seniai. Kad šis klausimas tampa vis aktualesnis rodo ir tai, jog vaistininko profesiją rugpjūčio mėnesį Vyriausybė pasiūlė įtraukti į nutarimu tvirtinamą profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigose, sąrašą. Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) atlikta narių apklausa, atskleidžia, kad per metus vaistininkų trūkumas išaugo dvigubai – pernai vaistinių tinklai nuolat ieškojo 30-40 vaistininkų, o šiuo metu darbą vien LVA narių vaistinėse galėtų surasti daugiau nei 80 kvalifikuotų vaistininkų.

„Matome realią grėsmę, kad uždraudus farmakotechnikams dirbti vaistinėse be nuolatinės priežiūros, šalyje ims trūkti vaistininkų. Vaistinėms, ypač įsikūrusioms mažesniuose miesteliuose atokiuose šalies rajonuose, teks užverti duris, o vietos gyventojai bus palikti be galimybės susirgus greitai įsigyti vaistų. Įtraukus vaistininkus į profesijų, kurių atstovų Lietuvoje trūksta, sąrašą, bus lengviau įdarbinti šios srities specialistus iš užsienio ir išvengti minėtų grėsmių“, – sako Lietuvos pramonininkų (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius.

LPK kartu su savo regioninėmis asociacijomis ne vienerius metus aktyviai veikia, siekdamos prisidėti prie regionų atsigavimo ir investicijų pritraukimo. Investicijų pritraukimui ir įmonių plėtrai užtikrinti yra būtini kvalifikuoti darbuotojai. Kvalifikuoti darbuotojai, svarstydami apie persikėlimą į regionus, nori juose matyti visapusišką infrastruktūrą – mokyklas vaikams, visą sveikatos apsaugos ir priežiūros sistemą ir t.t. Todėl, pasak V. Janulevičiaus, turime galvoti, kaip užtikrinti kuo tvaresnį ir palankesnį paslaugų sektorių regionuose, vengdami jį naikinti dirbtiniais ribojimais.

2019 m. Lietuvoje dirbo 3451 licencijuotas vaistininkas ir 1234 vaistininko padėjėjai (farmakotechnikai). Didelė dalis šalies farmakotechnikų, ypač mažesniuose miestuose, dirba kaip pagrindiniai vaistinės darbuotojai, o vaistininkai juos prižiūri nuotoliniu būtu arba vaistinėje būdami keletą valandų ir tokiu būdu per dieną aptarnauja kelias vaistines.

Lietuvos įstatymai užsieniečių, kurie yra Lietuvoje trūkstamų profesijų atstovai, įsidarbinimui numato paprastesnes procedūras. Tokie asmenys neturi gauti leidimo dirbti ir gali iš karto kreiptis į Lietuvos ambasadą savo šalyje dėl nacionalinės vizos išdavimo bei į Migracijos departamentą dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, Darbo rinka, Lietuvos vaistinių asociacija, LPK narių naujienos, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2275],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Darbo rinka, Lietuvos vaistini\u0173 asociacija, LPK nari\u0173 naujienos, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: