LPK viceprezidentas Dalius Gedvilas prezidiumo posėdyje akcentavo: “Svarbu, kad valstybės informacinių išteklių valdymas užtikrintų ne tik tinkamą jų kūrimą, valdymą, priežiūrą, bet ir efektyvią sąveiką su jau turimais technologiniais sprendimais“

Rugsėjo 12 d. vykusiame Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo posėdyje LR Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė, Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė su Lietuvos įmonių vadovais, asocijuotomis verslo organizacijomis aptarė aktualius valstybės informacinių išteklių valdymo optimizavimo klausimus.

LR valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymu numatoma ir siekiama užtikrinti tinkamą valstybės informacinių išteklių kūrimą, tvarkymą, valdymą, naudojimą, priežiūrą, sąveiką, planavimą, finansavimą ir saugą. Tačiau, kaip pabrėžė D. Gedvilas, „neretai valstybės institucijų skelbiami pirkimai neatitinka ekonomiškumo, racionalumo principų ir visiškai neatspindi tarpinstitucinio bendradarbiavimo tarp valdžios atskirų žinybų“. Lietuvos pramonininkų konfederacija yra ne kartą išreiškusi aiškią ir nedviprasmišką poziciją tiek dėl elektroninių paslaugų ir joms kurti skirtų sprendimų, tiek dėl valstybės viešųjų finansų neefektyvaus naudojimo, ypač užsakant sistemų kūrimo, programavimo paslaugas.

LPK viceprezidentas D. Gedvilas priminė pramonės teiktus siūlymus „E-Valstybė“, formuojant XVII Vyriausybės programą, kurie aktualūs ir šiandien. LRV kanclerė M. Dargužaitė pasidalino įžvalgomis, kuriose srityse, valdant valstybės informacinius išteklius, yra potencialo, kurį būtina išnaudoti, einant centralizuoto efektyvaus valdymo keliu, pritraukiant aukštos kvalifikacijos informacinių sistemų profesionalus, kuriant kokybės standartą. Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė D. Vilytė pateikė 2005 – 2011m. viešųjų IT paslaugų pirkimų apžvalgą. Ji atkreipė dėmesį, kad tik 43 proc. lėšų per šį laikotarpį skirta informacinių sistemų kūrimui, diegimui, o net 48 proc. – priežiūrai ir vystymui.

Posėdyje dalyvavo Ūkio ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Kelių direkcijos, Registrų centro bei kitų institucijų atstovai.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

28 Jan

III seminaras iš cik...

  • III seminaras iš ciklo „Žaliasis Kursas 2021-2027 m. Naujos Galimybės ir Rizikos Lietuvos Pramonei“