Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) generalinis direktorius Ričardas Sirtatavičius ir LPK atstovas „BusinessEurope“ Tomas Vasilevskis kovo 4 d. dalyvavo nuotoliniame „BusinessEurope“ vykdomojo komiteto EXCO posėdyje. Daugiau kaip 30 šalių verslo organizacijų vadovai aptarė ES Ekonomikos atkūrimo ir atsparumo fondo lėšų skyrimo kryptys, skaidrumą ir verslo dalyvavimą rengiant nacionalinius planus. Taip pat apžvelgė pandemijos kontekstą ES ir akcentavo būtinybę nedaryti klaidų, kuriant sąlygas sklandžiam ekonomikos atsigavimui, augimui bei žaliajai ir skaitmeninei transformacijai.

Pasak „BusinessEurope“ generalinio direktoriaus Markuso Beyrer, Europos Komisijos rekomendacijos valstybėms narėms dėl RRP parengimo visiškai atitinka „BusinessEurope“ lūkesčius. Tačiau kalbant apie verslo įtraukimą į nacionalinių planų parengimą – situacija yra blogesnė nei tikėtasi.

Posėdžio dalyviai  taip pat diskutavo apie būtinybę užtikrinti tinkamas sąlygas sėkmingam verslo ir ekonomikos atsigavimui bei žaliajai ir skaitmeninei verslo transformacijai. Tai ypač svarbu popandeminio atsigavimo kontekste.

Susitikime taip pat dalyvavo Sabine Weyand, Europos Komisijos DG TRADE generalinė direktorė, kuri pristatė ir su posėdžio dalyviais aptarė ES Prekybos strategiją. Pasak jos, pagrindiniai neseniai paskelbtos strategijos – prekybos prisidėjimas prie ES ekonomikos atkūrimo; pasinaudojimas daugiašališkumo privalumais; prekybos tvirtumo ir atsparumo stiprinimas (atvirumas – strateginis ES pasirinkimas). Vienas svarbiausių tikslų taip pat – prisidėjimas prie Žaliojo kurso tikslų.

R. Sartatavičius „BusinessEurope“ verslo organizacijų atstovams pristatė Lietuvos ekonominę situaciją, galiojančias karantino ribojimo priemones, vakcinavimo tempus.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai