Lapkričio 25-26 d. Paryžiuje vyko  „BusinessEurope“ Prezidentų tarybos (CoPres) konferencija, kurioje LPK atstovavo generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius.

„BusinessEurope“ pristatė pozicijas dėl būsimų Europos Komisijos pasiūlymų dėl Išsamaus įmonių patikrinimo tiekimo grandinėje ir tvaraus įmonių valdymo, buvo aptarta Europos Komisijos darbo programa, Fit for 55 pasiūlymų paketas.

Pierre Gattaz, „BusinessEurope“ prezidentas, atkreipė dėmesį į būtinybę mažinti administracinę naštą, be klimato tikslų, kuriuos pramonė remia, būtina mąstyti ir apie ekonomikos augimą ir konkurencingumą.

Pasak Markus Beyrer, „BusinessEurope“ generalinio direktoriaus, Europos Komisijos pasiūlymus būtina vertinti realistiškai, todėl organizacijos pozicijoje numatyti konkretūs pasiūlymų vertinimų kriterijai ir ES pramonės lūkesčiai. Jis ypač pabrėžė, kad dekarbonizavimo kelyje taip pat būtina užtikrinti milžinišką įperkamų atsinaujinančių šaltinių pasiūlą. Pridūrė, kad automobilių emisijų mažinimo tikslai yra per griežti.

LPK paragino BusinessEurope laikyti Fit for 55 svarbiausiu prioritetu, ypač turint omenyje, kad pasiūlymų svarstymo ES institucijose procesas bus itin politiškai jautrus, o galutinis rezultatas, deja, šiandien yra sunkiai prognozuojamas. Taip pat R. Sartatavičius informavo apie situaciją Lietuvos-Baltarusijos ir Lietuvos-Kinijos santykiuose.

„BusinessEurope“ pristatė ekonominės situacijos vertinimą ir atkreipė dėmesį į dvi problemas – energijos išteklių kainų augimą ir globalių vertės grandinių sutrikimus, įskaitant kai kurių žaliavų ir medžiagų trūkumą, transporto ir logistikos kaštų augimą bei kliūtis verslo/personalo mobilumui. Nariai mano, kad didelė dalis kliūčių atsirado dėl su COVID susijusių priežasčių, todėl tikimasi, kad jos yra laikinos. „BusinessEurope“ rengia šiems klausimams skirtą išsamią poziciją.

CoPres metu įvyko ir susitikimas su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu, kurio metu vyko diskusija su verslo atstovais. Prancūzijos prezidentui buvo pristatyti „BusinessEurope“ pasiūlymai Prancūzijai, kol ji pirmininkaus Europos tarybai.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai