Prieš prasidedant 2019 m. kovo 21-22 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimui, Europos pramonės ir darbdavių organizacijas vienijanti verslo organizacija „BusinessEurope“, kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija, išplatino poziciją dėl „Brexit“.

„Sparčiai artėja „Brexit“ diena, o visuomenės ir verslo jaučiamas netikrumas dėl ateities tik dar labiau auga“, – rašoma dokumente.

„BusinessEurope“ pažymi, kad „Brexit“ įsigaliojimas be sutarties netenkina nei vienos pusės, todėl raginama tokį scenarijų aiškiai ir kuo greičiau atmesti. „Atsiskyrimo sutartis su tam tikru pereinamuoju laikotarpiu išlieka vieninteliu sklandaus Jungtinės Karalystės atsiskyrimo variantu.“

„Laikas, net ir ratifikavimui, baigia išsekti. „BusinessEurope“ vienareikšmiškai palaiko 50-tojo straipsnio 3 paragrafo pagrindu inicijuojamą pratęsimą ir abi šio dialogo puses ragina imtis reikiamų priemonių. „Brexit“ pratęsimui turi būti nustatytos laiko ribos, kurios ilgiau netęstų nežinomybės įmonėms, ypač MVĮ. Tuo pačiu pratęsimo laikotarpis turėtų būti pakankamai ilgas, kad būtų galima užtikrinti tvarkingą išėjimą ir tolygų perėjimą prie naujų ES-JK santykių. Be to, sutarties pratęsimas neturi kelti pavojaus Europos institucijų veikimui.

Šiuo atžvilgiu ES verslo bendruomenė ragina Jungtinės Karalystės vyriausybę nedelsiant parengti veiksmingą pasiūlymą dėl tolimesnių veiksmų“, – dėstoma „BusinessEurope“ pozicijoje.

Daugiau verslui aktualios informacijos apie „Brexit“.

 

FACEBOOK

Artimiausi renginiai