Pasaulinė pramonės ir verslo organizacija „Business at OECD“, veikianti prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ir kurios nare yra Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), pristatė dokumentą su rekomendacijas EBPO organizacijai bei valstybių narių vyriausybėms dėl pasaulinių tiekimo grandinių išsaugojimo, jų atsparumo stiprinimo ir pasirengimo tokiems atvejams, kaip COVID-19 pandemija. LPK šias rekomendacijas pristatė Lietuvos užsienio reikalų bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijoms.

„Business at OECD“ kritiškai vertina per pirmosios COVID-19 bangos pirmuosius mėnesius susiklosčiusią situaciją, kuomet dėl valstybių taikytų ribojimo priemonių kilo neigiamas poveikis pasaulio tiekimo grandinių veikimui, dėl ko nukentėjo tiek valstybių sveikatos sistemos, tiek jų verslai bei ekonomika.

Rekomendacijose akcentuojama būtinybė stiprinti tiekimo grandinių atsparumą, kad būtų užtikrintas jų veikimas ir verslo tęstinumas per antrąją pandemijos bangą bei kitais kritiniais atvejais. Taip pat rekomendacijose atkreipiamas dėmesys į ministerijų glaudesnį tarpusavio bendradarbiavimą bei bendradarbiavimą su privačiu sektoriumi – aiški, savalaikė ir į ateitį orientuota vyriausybių komunikacija yra labai svarbi, kad įmonės galėtų greitai pasirengti ir prisitaikyti prie tokių sukrėtimų kaip COVID-19.

„Business at OECD“ Prekybos komiteto pirmininkas Clifford Sosnow pristatydamas verslo poziciją EBPO Prekybos komitetui pabrėžė, kad tik didesnė, o ne mažesnė regioninė diversifikacija didina įmonių galimybes švelninti sukrėtimus: „vyriausybės turi bendradarbiauti su privačiu sektoriumi skatinti ir stiprinti pasaulinių vertės grandinių vaidmenį, bet ne jas kontroliuoti.“

Business at OECD dokumentas „Pasaulinių tiekimo grandinių atsparumo didinimas: kad prekyba ir investicijos  padėtų tvirtam, įtraukiam ir tvariam atsigavimui“  (anglų k.)

FACEBOOK

Artimiausi renginiai