Lietuvos verslui kaimyninės rinkos išlieka svarbiomis plėtros ir eksporto galimybėmis.  Ekonominis bendradarbiavimas su Baltarusija vyksta įvairiuose sektoriuose, o Lietuvos įmonės mato potencialą, stiprėjant kaimyninės šalies ekonomikai. Apie tai diskutavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis ir Baltarusijos ambasadorius Lietuvos Respublikoje J.E. Aleksandr Korol.

Susitikime sutarta, kad kasmetinis tradicinis 14-asis Lietuvos – Baltarusijos ekonomikos forumas šiemet vyks birželio 7-8 dienomis Baltarusijos mieste Vitebske. Didžiausias dėmesys šiame renginyje bus skirtas lengvosios pramonės sektoriui bei investicijų skatinimo regionuose klausimams. Kontaktų mugėje, kuri vyks forumo metu, bus kviečiamos dalyvauti transporto ir logistikos, atsinaujinančios energetikos, turizmo ir kitų sektorių įmonės.

LPK prezidentas R.Dargis pabrėžė, kad dar praeitų metų gegužę Kaune vykusiame Lietuvos – Baltarusijos ekonomikos forume didelis dėmesys buvo skirtas pasienio kontrolės punkto Medininkuose pralaidumo efektyvumo didinimui, tačiau reali situacija nėra pagerėjusi. Tiek Robertas Dargis, tiek ir ambasadorius Aleksandr Korol pripažino, kad tai vienas svarbiausių klausimų, siekiant dar glaudesnio ir efektyvesnio abiejų šalių verslo bendradarbiavimo. Tad buvo sutarta kuo skubiau imtis iniciatyvos suburti visas atsakingas valdžios institucijas bei suinteresuotus verslo atstovus į diskusiją, kurios pagrindiniu tikslu turi būti konkretūs veiksmai, priemonės ir terminai, siekiant išspręsti pasienio kontrolės punktų efektyvaus darbo problemą.

Taip pat susitikimo metu ambasadorius A. Korol pakvietė LPK prezidentą R.Dargį bei konfederacijos narius apsilankyti šalia Minsko statomame ir jau veiklą pradėjusiame industriniame parke „Great Stone“. Artimiausiu metu Lietuvos pramonininkų konfederacija organizuos vizitą į „Didžiojo akmens“ parką, į kurį pakvies informacinių technologijų, elektronikos, biomedicinos ir biotechnikos, inžinerinės pramonės bei kitų sektorių atstovus.

Leave a Comment

FACEBOOK

Artimiausi renginiai