Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengė Lietuvos elektros ir elektronikos sektoriaus įmonių susitikimą ir B2B sesiją su Turkijos elektros ir elektronikos eksportuotojų asociacija, kurios  su 25  įmonių delegacija lankosi Lietuvoje. Turkijos pusė susitikime pristatė elektros ir elektronikos rinkos potencialą.

LPK generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius, atidarydamas diskusiją pabrėžė Lietuvos pramonės vis stiprėjantį eksporto potencialą ir galimybes. 2022 m. I ketv. elektros mašinos ir įrangą sudarė 5,7 proc. viso Lietuvos eksporto. 5,7 proc. Pasak LPK generalinio direktoriaus, 2022 m. I ketv. 7,1 proc. importo į Lietuvą sudarė elektros mašinos ir įranga, tad čia matomos didelis potencialas bendradarbiavimui.

Susitikime kalbėta apie tai, kad, prasidėjus karui Ukrainoje, į Lietuvą vedančios tiekimo grandinės tiek logistine, tiek žaliavų prasme nutrūko iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Kas svarbiausia, dėl to sustojo žaliavų tiekimas, kuris ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį privertė karštligiškai ieškoti alternatyvių tiekėjų metalui ir kitoms medžiagoms. Lietuva pirko, pavyzdžiui, plieno ir geležies ar medienos (29,3% ir 40,3% atitinkamai) bendrai iš Rusijos bei Baltarusijos. Pasidžiaugta, kad daugelis Lietuvos įmonių jau sugebėjo diversifikuoti savo žaliavų rinką, spręsdamos metalo trūkumą, būtent atradusios partnerius Turkijoje.

Turkijos elektros ir elektronikos eksportuotojų asociacija yra dalinai  valstybinė institucija, kuri užtikrina prekybinę savo narių veiklą bei užsienio prekybos plėtrą elektros ir elektronikos produktų gamybos sektoriuje. Ši asociacija vienija 7000 įmonių.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai