APIE SITUACIJĄ SU KINIJA VERSLUI

Reaguodama į nepastovią prekybinę situaciją su Kinija Užsienio reikalų ministerija prašo visų įmonių, susiduriančių su problemomis vystant ekonominius santykius, pranešti savo problematiką el. paštu prekybosbarjerai@urm.lt ir telefonu 861695910 (darbo valandomis).

Jei susiduriate su problemomis, prašome deklaruoti savo problematiką, jog būtų imamasi atitinkamų veiksmų visais lygmenimis. Užsienio reikalų ministerija prašo įmonių pateikti kaip galima konkretesnę informaciją apie Kinijos muitinės ir kitų institucijų taikomus ribojimus lietuviškiems kroviniams.

Siekiant palengvinti Kinijos ekonominio spaudimo Lietuvos įmonėms pasekmes, LR Užsienio reikalų ministerija renka informaciją apie lietuviškus produktus, kurių eksportą būtų galima nukreipti į Taivaną. Tam reikalinga išsami informacija apie konkrečius produktus, dėl kurių duomenis galėtume operatyviai perduoti Taivaniečių atstovybei Vilniuje.

ČIA rasite lentelę, kurią kurią prašome užpildyti anglų kalba nurodant kiek įmanoma daugiau informacijos ir atsiunčiant el. paštu prekybosbarjerai@urm.lt bei kopiją (CC) el. paštu Jurate.Balytoviene@lpk.lt

Prie papildomos informacijos prašytume nurodyti atvejus, jei krovinys su prekėmis yra sustabdytas Kinijos muitinėje arba yra pakeliui į Kiniją, ir, jūsų manymu, galėtų būti nukeiptas į Taivaną.

Užtikriname, kad šie duomenys bus naudojami konfidencialiai ir perduodami tik Taivaniečių atstovybei Vilniuje.

Atkreipiame dėmesį, kad įmonės, kurioms patogiau kontaktuoti tiesiogiai su Taivaniečių atstovybe Vilniuje, kviečiamos kreiptis šiais kontaktais: telefono Nr.: +370 5 2044114. el. pašto adresas:  ltu@mofa.gov.tw


LR Užsienio reikalų ministerijos prašo dėl Kinijos taikomų ribojimų paslaugų sektoriuose patiriamų trikdžių informuoti LR URM užpildant ANKETĄ ir atsakyti į klausimus dėl trikdžių bankinių-finansinių, transporto, muitinės tarpininkų paslaugose. Gauti atsakymai ministerijai padėtų tiksliau identifikuoti konkrečias / specifines įmonių patiriamas problemas ir leistų efektyviau jas spręsti.

Įmonių, kurios teikia duomenis, taip pat prašoma indikuoti savo sutikimą arba nesutikimą perduoti informaciją Europos Komisijai, kad ji galėtų ja pasinaudoti galimoje byloje prieš Kiniją Pasaulio prekybos organizacijoje.

Užpildyto klausimyno prašoma iki 2022 m. vasario 15 d. el. paštu prekybosbarjerai@urm.lt.

Jeigu kiltų papildomų klausimų, prašome kreiptis virginija.vinciuniene@urm.lt (tel. 00370 7065 2525) arba viktorija.veckyte@urm.lt (tel. 00370 7065 2840).


APIE COVID-19 VERSLUI

Vyriausybės paskelbtas konsultacinis numeris verslui – 1824

Priemonės nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Naudingi kontaktai
  • Akcizai, mokestinė pagalba verslui, parama, kasos aparatai (VMI): 1882 arba 8 5 260 5060
  • Subsidijos darbdaviams ir savarankiškai dirbantiems (SODRA ir Užimtumo tarnyba): 1883 arba 8 5 250 0883
  • Paskolos ir kitos pagalbos priemonės, taikomos verslui (INVEGA): 8 5 210 0601, uzklausos@invega.lt
  • Klausimai apie importuojamas prekes, pašto siuntas (Lietuvos muitinė): 8 800 900 80, info@lrmuitine.lt
  • Klausimai, susiję su ES fondų lėšų panaudojimu (CPVA): 8 5 219 1568, ESfondaiCOVID-19@cpva.lt
  • Mokesčiai, ekonominio skatinimo priemonės įstatymų lygmenyje (Finansų ministerija): rsvp@finmin.lt
  • Konsultacijos verslo klausimais (Ekonomikos ir inovacijų ministerija): verslui@eimin.lt
  • Verslo prisitaikymas ir paramos priemonės (Versli Lietuva): konsultacijos@verslilietuva.lt
  • Savivaldybių kontaktai dėl vakcinacijos