Gegužės 27 d. LPK viceprezidentas Arūnas Laurinaitis dalyvavo nuotoliniame susitikime su Šiaurės ir Pietų Amerikos garbės konsulais, kurio metu buvo aptartas galimas garbės konsulų įsitraukimas į ekonominę diplomatiją. Susitikime dalyvavo konsulai iš JAV, Kanados, Brazilijos, Čilės, Venesuelos ir kitų žemyno šalių.

„Mums reikia sisteminio požiūrio į tai, kokie yra garbės konsulų įgaliojimų gebėjimai, struktūra ir apimtis. Turime nemažai informacijos apie diplomatus, atašė ir ekonomikos patarėjus mūsų diplomatinėse atstovybėse visame pasaulyje, tačiau informacijos apie garbės konsulus trūksta. Šios pareigos yra ne tik garbingos, bet ir kuriančios pridėtinę vertę Lietuvai. Ir jei verslas tai žinotų, jie galėtų kelti klausimus, kreiptis  pagalbos, stiprinti partnerystę“, – renginyje sakė LPK viceprezidentas.

Tam, jog garbės konsulai taptų žinomesni tarp verslo atstovų, vystyti ekonominį bendradarbiavimą, skatinti verslus ieškoti naujų rinkų ir stiprinti partnerystę, A. Laurinaitis išskyrė galimas priemones: individualią pagalbą įmonėms, nuotolinių renginių ir susitikimų organizavimą, pagalba verslo misijų metu, susitikimų Lietuvoje organizavimą.

„Garbės konsulai yra puiki atstovavimo priemonė tuose miestuose ir regionuose užsienyje, kuriuose nėra mūsų diplomatinių  atstovybių. Būtent garbės konsulai puikiai gali padėti suprasti regiono kultūrą, tradicijas, situaciją ir poreikius, konsultuoti įmones apie rinką, į kurią jos norėtų įsitraukti“, – komentavo A. Laurinaitis.

LPK viceprezidentas pažymėjo, kad verslas visada yra linkęs paremti naujas galimybes bendradarbiauti ir kurti pridėtinę vertę drauge su užsienio investuotojais.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

16 Sep

Konferencija „Naujo...

  • Konferencija „Naujos verslo realijos sankcijų ir AML pasaulyje: ar tai svarbu tik finansų įstaigoms?“