Birželio 25 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) lankėsi delegacija iš Šenženo (Shenzhen, Kinija) srities. Delegacijos vadovas Wenkai Yao, Šenženio srities ekonomikos padalinio direktorius, nupasakojo delegacijos vizito į Lietuvą tikslus ir pristatė Šenženo sritį. Iš LPK pusės susitikime dalyvavo LPK vykdomasis direktorius Ričardas Sartatavičius, direktoriaus pavaduotojas Gintaras Morkis ir Užsienio ryšių departamento direktorius Bronius Žibaitis.

Pristatymo metu kinų delegacijos vadovas kalbėjo tiek apie reikšmingiausius jo atstovaujamo Šenženo pasiekimus, tiek apie verslo sritis ir gaminamas prekes, kuriomis būtų ypač suinteresuota jų pusė (pvz., žemės ūkio produkcija).

1980 m. Šenženas tapo pirmąja Kinijos laisvąja ekonomine zona, ir nuo to laiko ekonominis vystymasis reikšmingai skyrėsi nuo likusios didžiosios valstybės dalies. Laisvosios zonos įkūrimo metu miestelis turėjo apie 30 tūkst. gyventojų, o prieš metus, įvairiais vertinimais, gyventojų skaičius viršijo 20 milijonų. 2019 m. Lonely Planet” reitingavo jį kaip antrą iš dešimties pasaulio miestų, kuriuos privaloma aplankyti.

LPK atskirai informuos narius apie lietuviškų prekių ir paslaugų poreikį bei apie siūlomas prekes ir paslaugas iš Kinijos pusės.

Užbaigusi vizitą Lietuvoje, delegacija lankysis Lenkijoje ir Slovėnijoje.

 

FACEBOOK

Artimiausi renginiai