Gegužės 8 d., antradienį, Klaipėdoje vyks Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumo posėdis Klaipėdos miesto ir regiono plėtros planams, svarbiausiems regiono ekonomikos klausimams ir verslo problemoms aptarti. Posėdyje dalyvaus Susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Darius Butvydas ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pristatys “Mėlynojo proveržio strategiją 2030”, o Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Arvydas Vaitkus  – Klaipėdos uosto plėtros strategiją.

Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos 2030 partneriai jau sutarė dėl galutinės strategijos ir veiksmų plano bei intensyviai ruošiasi jos įgyvendinimui. Iš viso planuojama įgyvendinti daugiau nei 100 įvairių priemonių, padėsiančių Klaipėdai pasiekti ambicingų tikslų. Klaipėdos miestas pirmasis Lietuvoje ėmėsi nelengvo darbo kartu kurti ekonominės plėtros viziją. Proveržio strategiją parengusi Klaipėda gali tapti pavyzdžiu kitiems Lietuvos regionams, todėl verslo susitikimas uostamiestyje bus puiki proga pasidalinti gerąja praktika, kaip sukūrus bendradarbiavimo modelį mokslas-verslas-savivalda galima skatinti miesto ir viso regiono augimą.

„Tokios strategijos atsiradimas rodo, kad Klaipėda turi ambiciją. Klaipėdos išskirtinumas – glaudus verslo ir savivaldos bendradarbiavimas. Strategija labai ambicinga, o jos sėkmę užtikrins čia dirbančių įmonių ir jų planų įtraukimas į šios strategijos įgyvendinimą. Pati geriausia žinia yra ta, kad regionas pats rūpinasi savo ateitimi. Tai puikus sektinas pavyzdys kitiems regionams pradėti spręsti savo ateities klausimus, nelaukiant centrinės valdžios nurodymų. Aš tikiu šio projekto sėkme – jis gali tapti etalonu kitoms Lietuvos savivaldybėms,“ – sako LPK prezidentas Robertas Dargis.

LPK prezidiumo nariai ir Susisiekimo ministras R.Masiulis dalyvaus  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos laivo „NARAS“ krikštynų ceremonijoje. Tai naujai pastatytas naftos produktų surinkimo ir narų laivas, leisiantis operatyviai atlikti povandeninius techninius darbus ir priežiūrą Klaipėdos uoste bei jo prieigose.

ARTIMIAUSI RENGINIAI

FACEBOOK