Praėjusią savaitę Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) posėdyje buvo patvirtinti elektros persiuntimo tarifai 2018-iems metams.

Džiugu, kad Energijos skirstymo operatorius (ESO) ir VKEKK atsižvelgė į Lietuvos pramonininkų konfederacijos išsakytas pastabas ir  tarifų nustatymo metodiką pakoregavo, įvertinant  atskirų elektros vartotojų grupių realiai naudojamą elektros persiuntimo infrastruktūros dalį.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos ekspertai ne kartą teikė raštu išdėstytas pozicijas, organizavo pasitarimus ir dalyvavo posėdžiuose atsakingose institucijose, siekiant, kad pramoniniams vidutinės įtampos vartotojams, kurie Lietuvoje suvartoja didesnę dalį elektros energijos, taikomi elektros persiuntimo tarifai būtų ekonomiškai pagrįsti.

Nors pokyčiai nėra radikalūs ir pakankami, matome, jog nuoseklios ir ilgalaikės Lietuvos pramonininkų konfederacijos ekspertų ir narių pastangos nenuėjo perniek. Belieka tikėtis, kad ir ateinančiais metais nustatant tarifus ESO ir VKEKK vadovausis ekonomine logika.

ARTIMIAUSI RENGINIAI

FACEBOOK