Šią savaitę Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje įvyko 12-asis Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdis. Susitikimo metu  kalbėta apie dvišalių santykių stiprinimą, ekonominių ryšių ir bendradarbiavimo transporto, energetikos, žemės ūkio, turizmo, sveikatos apsaugos, švietimo ir kitose srityse plėtojimą, siekiant didinti pervežamų krovinių mastą ir įgyvendinti bendrus projektus. Tarpvyriausybinės komisijos rėmuose įvyko ir B2B susitikimai. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) apsilankęs „Kazlogistics” generalinis direktorius Absatov Yerlan susitiko su LPK, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos LINAVA ir Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA atstovais.

Lietuvos ir Kazachstano dvišalio bendradarbiavimo nuostatos įtvirtintos protokolu, kurį pasirašė TVK pirmininkai – Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir Kazachstano Respublikos finansų viceministras Kanatas Bajedilovas.

Lietuvos ir Kazachstano atstovai pažymėjo abipusius interesus ir toliau vystyti dvišalius verslo santykius ir numatė tolimesnę tokių santykių perspektyvą.

„Šalys siūlo sukurti verslo tarybą, kurios veiklą koordinuotų Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Kazachstano respublikos nacionalinė verslininkų palata „Atameken“. Verslo atstovai sveikina tiesioginių kontaktų derinimo praktiką ir galimybę verslininkams susitikti tokios platformos rėmuose”, – pažymima viename iš pasirašyto protokolo punktų.

Antradienį Lietuvos Geležinkelių atstovai, tarpininkaujant LPK, susitiko su Kazachstan Temir Žoly pareigūnais, o trečiadienį Klaipėdos uosto direkcija uostamiestyje priėmė Kazmortransflot bei Port Kuryk atstovų delegaciją.

ARTIMIAUSI RENGINIAI

FACEBOOK