Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) neigiamai vertina trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete priimtus siūlymus įvesti du – 20 ir 27 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus. Šis sprendimų kompleksas, kartu su siūlymu atsisakyti „Sodros“ lubų įvedimo, kelia abejonių, ar prisidės prie ekonomikos vystymosi ir ar atspindi pažangios valstybės mokestinės sistemos bruožus.

„Panašu, kad Seimo nariai, nepaisydami, kad yra būtina išlaikyti viso reformų paketo kompleksiškumą, fragmentiškai papildė arba išbraukė įstatymo projektų nuostatas, kurios buvo pasiūlytos tarpinstitucinės darbo grupės, neįvertindami galimu pasekmių visais ekonomikai ateityje“, – sakė LPK prezidentas Robertas Dargis.

LPK atkreipia dėmesį, kad „Sodros“ įmokų lubų įvedimas yra neišvengiamas, siekiant didinti šalies konkurencingumą. Tai paskatintų aukštos kvalifikacijos bei aukštą pridėtinę vertę kuriančių talentų pritraukimą į šalį.

Taip pat yra būtina atsižvelgti ir į tą faktą, kad Vyriausybės pirminis pasiūlymas „Sodros“ tarifą mažinti 2 proc. yra darbo mokesčių naštos lengvinimas, kuris padėtų sumažinti darbo mokesčių pleištą Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuva yra 19 tarp ES šalių pagal darbo mokesčių naštą. 2018 m. Europos Komisijos ataskaitoje apie Lietuvą, taip pat kitų ekspertų rekomendacijose nuolat pažymima, kad šalyje darbo jėgos apmokestinimas yra per didelis. Tarptautinės tendencijos rodo, kad išsivysčiusios šalys viena po kitos apsisprendžia mažinti darbo jėgos apmokestinimą (EBPO, 2017 m.), tad tokius sprendimus būtina priimti ir Lietuvoje.

LPK pažymi, kad progresinis GPM tarifas darytų neigiamą poveikį šalies konkurencingumui, kadangi neskatintų aukštos kvalifikacijos darbuotojų likti šalyje bei atvykti aukštą pridėtinę vertę kuriančius talentus.

Nors pradžioje Vyriausybės pasiūlytas NPD didinimo ir taikymo projektas buvo subalansuotas, visgi vakar naujai registruotas „kompromisinis“ variantas būtų geresnis sprendimas nei prieš tai Seimo narių koreguotas siūlymas, kuriuo NPD didintas 20 eurų daugiau nei siūlė Vyriausybė, tačiau siūlyta kur kas mažesnė NPD taikymo riba, kuri reiškia, kad šiuo pakeitimu pasinaudotų mažesnė visuomenės dalis (pirminis Vyriausybės siūlymas buvo buvo plėsti NPD taikymą iki 2.5 VDU, o Seimo nariai siūlė mažinti taikymo ribą iki 1,5 VDU. Kompromisiniu vadiname paskutiniame variante siūloma NPD taikyti iki 2,5 VDU, tačiau pasiekti šią ribą ne nuo kitų metų, bet iki 2021 m.).

Priimtas sprendimas, kad dividendų pajamoms, kurios viršija 120 VDU per metus, turėtų būti taikomas 20 procentų GPM tarifas darys žalą Lietuvos investicinei aplinkai ir taps trukdžiu naujų investuotojų pritraukimui, o tuo pačiu ir naujų darbo vietų kūrimui.

ARTIMIAUSI RENGINIAI

28 Feb

ATNAUJINTA INFORMACIJ...

  • ATNAUJINTA INFORMACIJA: Pasirengimas pokyčiams muitų sistemoje JK pradėjus išstojimą iš ES
12 Mar

Konsultacinis posėdi...

  • Konsultacinis posėdis: Eksporto kredito garantijos – smulkiam ir vidutiniam verslui bei didelėms įmonėms

FACEBOOK