darbo birzos posedis

2012-02-03

Vasario 1 d. vyko Lietuvos darbo biržos trišalės komisijos posėdis, kurio metu buvo pristatyta darbo rinkos prognozė 2012 m., licencijų formaliojo profesinio mokymo programoms išdavimo sąlygos, vidutinės ir ilgalaikės trukmės žmogiškųjų išteklių poreikio prognozavimas.

Pristatant darbo rinkos prognozę 2012 m. Darbo biržos specialistai nurodė, kad padėtis darbo rinkoje išliks sudėtinga, darbo neturės apie 200 tūkst. bedarbių. Išryškės darbo jėgos pasiūlos – paklausos suderinamumo problema.

Didžiausias rūpestis – atsirandantis kvalifikuotų darbuotojų trūkumas. Didės kvalifikuotos darbo jėgos poreikis. Didžiausias darbo vietų pasiūlymų augimas numatomas paslaugų ir pramonės sektoriuose. Teigiami pokyčiai yra labiausiai matomi dirbančių informacinių technologijų srityje, pramonėje ir transporte. Įsidarbinimo galimybės didėja viešbučių ir restoranų darbuotojams. Kaip ir anksčiau, bus darbo jėgos trūks sveikatos priežiūros veikloje.

Pasiūlymai įmonėms

Lietuvos verslo konfederacija kviečia dalyvauti verslo misijose į Latviją ir Rumuniją. (išsamiau)
Š. m. gegužės 9 d. 10 val. kviečiame į Ūkio ministerijos 213 salėje vyksiantį verslo asociacijų administracijoms skirtą informacinį seminarą apie galimą konkurenciją reguliuojančių įstatymų poveikį verslo asociacijų veiklai bei siūlomą galimybę savo asociacijų nariams atskirai surengti Konkurencijos tarnybos vedamą mokymą „Asociacijų veikla: kaip nepažeisti konkurencijos teisės normų?". (išsamiau)
Informuojame, kad Europos Komisija šiuo metu baigia antidempingo priemonių, taikomų tam tikriems importuojamiems Kroatijos, Rusijos ir Ukrainos kilmės besiūliams vamzdžiams ir vamzdeliams iš geležies ar plieno, galiojimo termino peržiūrą. (išsamiau)
„Versli Lietuva“ kviečia įmones į verslo misiją į Kinijos Heilongjiang provincijos sostinę Harbiną š.m. birželio 17-22 d.d., taip pat aplankant dar dvi provincijas Kinijos šiaurės rytuose. (išsamiau)
Barselonoje (Ispanija) įsikūrusio „LEITAT“ Technologijų centro verslo pasiūlymas Lietuvos įmonėms. (išsamiau)
Jūsų dėmesiui kovo mėn. Italijos ekonomikos apžvalga. Taip pat pridedama naujausia informacija apie artimiausiu metu Italijoje vyksiančias parodas. (išsamiau)

VISI PASIŪLYMAI