Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sveikina trečiadienį Vyriausybės posėdyje patvirtintą  nutarimą dėl sostinės Rinktinės gatvėje esančių Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos bei pastato pritaikymo kongresams, konferencijoms ir kultūriniams renginiams.

LPK nekart yra reiškusi palaikymą ir pritarimą Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pritaikymui konferencijoms bei ragino intensyvinti parengiamuosius darbus.

Pasak LPK viceprezidentės Evaldos Šiškauskienės, konferencinis turizmas pritraukia 4  kartus daugiau lėšų į biudžetą nei pažintinis turizmas. Žiūrint į poros metų perspektyvą vien Vilniuje atsidarys apie 14 naujų viešbučių ir, norint juos užpildyti  bei sumažinti sezoniškumą Lietuvoje, gyvybiškai svarbu neuždelsti Konferencijų centro atidarymo.

„Siekiame, kad sporto rūmai kaip įmanoma greičiau taptų nacionaliniu kongresų centru, traukos objektu, kuris atgaivintų verslo turizmo plėtrą ir suteiktų Lietuvai kur kas didesnio svorio prisistatant kaip moderniai, kuriančiai ir turinčiai didelį turizmo potencialą valstybei. Delsdami pradėti rekonstrukcijos darbus mes tik prarastume potencialius lankytojų srautus ir lėšas, kuriomis galėtų pasipildyti valstybės biudžetas. Dėl šios priežasties svarbu neatidėliojant skelbti būsimojo nacionalinio kongresų centro operatoriaus konkursą. Turime nepraleisti savo šanso pirmiesiems Baltijos šalyse įkurti nacionalinį kongresų centrą“, – sako E. Šiškauskienė.

(Nuotrauka portalo 15min, fotog. Juliaus Kalinsko)

ARTIMIAUSI RENGINIAI

FACEBOOK