Lpk Logo Lt

Grūdų perdirbimo įmonės ieško vis daugiau įvairių specialistų

2016 07 30

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą (ES) dirbantiems žemės ūkyje atsivėrė papildomos galimybės įsigyti naujos modernios žemės ūkio technikos, taip pat nuolat didėja grūdinių pasėlių plotai, o grūdų auginimas tampa perspektyvi žemės ūkio šaka. Lietuvos grūdų pramonė naudoja grūdus, kaip pagrindinę žaliavą perdirbimui, ir šio sektoriaus įmonės kuria naujus produktus ir juos sėkmingai realizuoja ne tik vidaus rinkoje, bet ir užsienyje. Šio sektoriaus įmonės nuolat ieško įvairių sričių specialistų: nuo agronomų ir technikų iki veterinarų ir eksporto vadybininkų.

„Grūdų pramonės įmonės veikia visoje Lietuvoje, o jų veiklos spektras labai platus. Inovatyvios technologijos, modernūs sprendimai visose grandyse darbą šioje pramonės srityje daro itin patraukliu. Didžiausią specialistų poreikį jaučiame technologijų srityje – reikalingi darbuotojai, kuriantys produktus, gebantys konsultuoti klientus, taip pat ir technikai – gamybos procesui prižiūrėti ir tobulinti“, – teigia Tautvydas Barštys, Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos prezidentas ir AB „Kauno Grūdai” generalinis direktorius.

Grūdų pramonės įmonės veikia visoje Lietuvoje, o jų veiklos spektras labai platus. Inovatyvios technologijos, modernūs sprendimai visose grandyse darbą šioje pramonės srityje daro itin patraukliu.

Pasak jo, Lietuvos grūdų sektoriui nuolat reikia įvairių sričių specialistų – čia save realizuoti gali agronomai, žinantys kaip užauginti kokybišką žaliavą, grūdų bei jų produktų kokybės specialistai, inovatyvūs maisto pramonės technologai, kurie turi galimybes kurti naujus produktus ar tobulinti esančius, pirkimų-pardavimų bei eksporto vadybininkai, apskaitos specialistai, logistikos ekspertai, nes didelė dalis produkcijos ir žaliavų eksportuojama.

Lietuvos_grudu_pramoneKai kurios asociacijos įmonės užsiima pašarų gamyba, turi augalininkystės, gyvulininkystės ar paukštininkystės įmones. Šiame segmente ypač svarbus ir labai įdomus yra veterinaro darbas – šis specialistas turi išmanyti pašarus, jų maistinę vertę, racioną, šėrimo normas, vaistinius preparatus, jų naudojimą.

Asociacijos narė AB „Kauno Grūdai“ – viena didžiausių žemės ūkio produktų perdirbimu užsiimančių bendrovių Lietuvoje – kuria ir gamina produktus ne tik Lietuvos rinkai, bet ir eksportui. Įmonė didelį dėmesį skiria produktų maisto saugai, todėl ypač vertina specialistus, baigusius šios pakraipos studijas. Kaip teigia grūdininkų pramonės atstovas, Lietuvoje jaučiamas šios studijų programos specialistų trūkumas, nes jų šiuo metu paruošiama nepakankamai.

„Įmonės ypač ieško specialistų, gebančių kūrybiškai mąstyti, savarankiškai besidominčių naujovėmis, galinčių užsienio kalba komunikuoti su partneriais, klientais, išorės auditoriais. Todėl grūdų sektoriaus bendrovės, atradusios tinkamus specialistus, pasiryžusios investuoti ir ugdyti būsimus ekspertus“, – kalba T. Barštys.

Jaunuoliai, pasirinkę tokias technines specialybes kaip automatika ar mechanika taip pat yra visuomet laukiami grūdų pramonėje. Nors administracijos srityje dirbusių ar šiuos mokslus baigusių žmonių visgi yra nemažai, tačiau ypatingą pridėtinę vertę darbuotojui kuria užsienio kalbų mokėjimas. Tiesa, vien anglų kalba šiandien pasaulio nenustebinsi, todėl, pavyzdžiui, dirbant eksporto srityje, ieškoma specialistų ir vadovų, mokančių bent dvi užsienio kalbas (pageidautina – anglų ir rusų) bei turinčių lankstų požiūrį į produktą, su kuriuo teks dirbti. Grūdų pramonės įmonėse vyrauja vidutiniai ir didesni nei vidutiniai atlyginimai, kurie kasmet auga.

„Svarbu ne tik baigti paklausią specialybę, bet domėtis profesine sritimi ir rodyti iniciatyvą. Tikiu, kad būtent tokie darbuotojai yra laukiami ne tik grūdų pramonės, bet ir visose Lietuvos įmonėse“, – apibendrina Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos prezidentas.

Paskutiniais metais per sezoną vidutiniškai prikuliama virš 6 mln. tonų grūdų. Dalį grūdų superka mūsų įmonės – juos paruošia, išvalo, išdžiovina ir perdirba. Per metus perdirbama apie 1.2 mln. tonų grūdų ir apie 3 mln. tonų – eksportuojama. Pagaminama apie 600 tūkst. t. įvairių pašarų, apie 100 tūkst. t. salyklo, apie  200 tūkst. t. miltų, makaronų, kruopų, dribsnių, sausų pusryčių, trapučių, kitų grūdinių produktų, bioetanolio, apie 300 tūkst. t. krakmolo, glitimo, gliukozės sirupo. Todėl grūdų perdirbimu užsiimančios įmonės dažniausiai plečia savo gamybą ir asortimentą, gamindamos aukštos pridėtinės vertės produktus: įvairias košes, gliukozės sirupą, glitimą, baltyminį pašarą. 2015 metais tokių įmonių pardavimo pajamos bendrai siekė 1,5 mlrd. eurų.

Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacija įkurta 1992 metais. Šiuo metu asociacija vienija 34 narius – įmones, užsiimančias grūdų supirkimu, paruošimu, pirminiu ir tolimesniu perdirbimu, grūdų bei grūdinių žaliavų prekyba.

Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos narės

Asociacijai priklausančios įmonės siūlo skirtingą paslaugų ar prekių asortimentą, gali pasigirti skirtingais pasiekimais. Grūdų perdirbėjų asociacijos narėmis yra tokios įmonės kaip:

  • AB „Amilina“ – viena iš didžiausių gamybos įmonių Šiaurės Europoje kviečių biorafinavimo srityje, inovatyviomis technologijomis atsinaujinančią biomasę perdirbanti į krakmolą, kviečių glitimą bei gliukozės sirupus. Orientuota į modernių sprendimų vystymą, savo produkciją eksportuoja daugiau kaip į 55 pasaulio valstybes.
  • UAB „Viking Malt“, įsikūrusi Panevėžyje, yra didžiausia salyklo gamintoja, parduodanti savo produktus visame pasaulyje gėrimų ir alaus pramonei Baltijos ir Šiaurės Europos regione. Gamyklos yra Suomijoje (Lahti), Švedijoje (Halmstad) ir Lietuvoje (Panevėžys).
  • Salyklo gamyba Lietuvoje, gražiame Švenčionėlių krašte, užsiima UAB „Maltosa“.
  • Miltus, makaronus įvairius dribsnius, miltinius mišinius bei kitus grūdinius produktus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje gamina UAB „Malsena plius“.
  • Radviliškyje įvairius dribsnius kruopas, grikius, trapučius gamina S. Krivicko individuali įmonė „Fasma“.
  • UAB „Naujasis Nevėžis“ pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti ekstruduotus produktus, kurie atitinka sveiko maisto kategoriją, sausus pusryčius ir užkandžius. Šiuo metu bendrovė gamina sausus pusryčius, sūrius užkandžius, traškučius, saldžius užkandžius.
  • UAB „Galinta“, įsikūrusi Kaune ir Varėnoje, lepina vartotojus įvairių rūšių ryžiais, skirtingų skonių košėmis bei kitais grūdiniais produktais.
  • Naujų grūdinių produktų – granola – gamybą pradėjo ir sėkmingai eksporto rinkose įsitvirtina UAB „Grainmore“.
  • Įvairių rūšių kombinuotieji pašarai gaminami UAB „Kretingos grūdai“ Žemaitijoje bei UAB „Joniškio grūdai“ Aukštaitijoje.
  • Platus specialybių spektras AB „Linas Agro Group“ įmonėje, kuri Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Danijoje valdo 34 įmones, kuriose dirba 2 250 darbuotojų. Nuo 2010 m. AB „Linas Agro Group“ yra pagrindiniame Nasdaq Vilnius biržos įmonių sąraše. Pagrindiniai gaminami ir parduodami produktai yra grūdai, aliejinės sėklos, žaliavos pašarams, pienas, paukštiena ir jos gaminiai. Įmonė yra viena didžiausių lietuviškų grūdų eksportuotojų, Lietuvoje ir Latvijoje turi nuosavą modernių grūdų saugyklų tinklą. Tai taip pat didžiausias paukštienos gamintojas Latvijoje ir stambus pieno gamintojas Lietuvoje. Įmonė turi sėklų paruošimo gamyklą bei yra viena iš sertifikuotos sėklos, trąšų, augalų apsaugos priemonių bei žemės ūkio technikos tiekimo lyderių Lietuvoje.
  • UAB „Baltic Agro“– viena didžiausių žemės ūkio įmonių Lietuvoje ir, būdama „Danish Agro“ grupės dalimi, Lietuvos žemdirbiams tiekia pačias moderniausias paslaugas ir produktus žemės ūkiui. Modernus sėklų fabrikas paruošia 24 000 tonų sėklų per metus, o dirvožemio, augalų tyrimų, mobiliųjų pašarų gamybos paslaugos yra patikrintos ir įvertintos klientų.
  • UAB „Agrokoncernas“ šiandien yra viena didžiausių Lietuvos žemdirbių partnerių agrocheminio aptarnavimo, žemės ūkio produkcijos realizavimo ir kitose žemės ūkio verslo srityse. Šiuo metu išaugusi į 50 dinamiškai besiplečiančių įmonių susivienijimą, kuri pardavė prekių ir suteikė paslaugų daugiau kaip už 400,7 mln. eurų.
  • UAB „Agrorodeo“ vykdo prekybą augaline žemės ūkio produkcija, baltyminiais pašarų priedais, trąšomis, sėklomis vietinėje bei tarptautinėje rinkose. Sėkmingai vysto savo veiklą Lietuvoje bei aktyviai prekiauja 27 šalyse Vakarų Europos, Pietų Amerikos, Afrikos, Indonezijos bei Rytų regionuose.
  • Asociacijai taip pat priklausoe ne vieną dešimtį mln. eurų metines apyvartas skaičiuojančios įmonės: UAB „Žvalguva“, UAB „Litagros grūdai“, UAB „Imlitex“, UAB „Kėdainių aruodai“, UAB „Agrochema“, UAB „Agrosfera“, UAB „Tiskūnų agro“, UAB „Robusta“, UAB „Kurana“, AB „Jonavos grūdai“. Taip pat mažos įmonės: UAB „Bilinga“, UAB „Biofabrikas“, UAB „Milviteka“,  UAB „Šilutės girnos“, R. Slonskio įmonė „Romasas“.

Susijusios naujienos

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc

Kviečiame dalyvauti pramonės skaitmeninimo lūkesčių indek...

2024 04 24
Pramones Luksesciu Indeksas

V. Janulevičius: Laiškas Lietuvos biurokratams

2024 03 26
Dsc 3767
Archyvas, Darbo rinka, Eksportas, pramonė, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3642],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Darbo rinka, Eksportas, pramon\u0117, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: