Š.m. liepos 5 d. Lietuvoje lankosi p. Michel Barnier, ES vyriausias derybininkas dėl „Brexit“ ir pasirengimo deryboms bei pačių derybų su Jungtine Karalyste pagal ES sutarties 50 straipsnį darbo grupės vadovas. Organizuojamoje apskrito stalo diskusijoje dalyvaus Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis, LPK viceprezidentai ir įmonių  narių vadovai, kurie turės puikią progą susitikti su vyr. derybininku dėl JK išstojimo ir diskutuos apie vykstančias derybas ir Europos Sąjungos ateitį.

LPK aukščiausio lygio verslo vadovų delegacija, vadovaujama LPK prezidento R. Dargio, šių metų vasarį dalyvavo tradicinėje verslo misijoje į Briuselį, kur turėjo galimybę susitikti su vyr. derybininko dėl „Brexit“ darbo grupės „Dėl pasiruošimo deryboms su Jungtine Karalyste ir jų vedimo įsigaliojus 50 str.“ atstovais p. Fabrizio Sacchetti ir Francois Arbault dėl galimų „Brexit“ pasekmių scenarijų ir patarimų kaip verslui ruoštis artėjant pasikeitimams.

LPK analitikų nuomone, šiuo meu JK ekonomika atrodo gana gerai, bet pagrindinė Lietuvos eksportuotojų į JK problema – ženkliai kritęs svaro kursas, kuris pablogino Lietuvos eksporto konkurencingumą. Taip pat nestabilumo situacijai prideda išaugusi Lietuvos verslinininkų baimė plėstis į JK rinką dėl su „Brexit“ susijusių politinių ir prekybos taisyklių neapibrėžtumo.

ARTIMIAUSI RENGINIAI

28 Feb

ATNAUJINTA INFORMACIJ...

  • ATNAUJINTA INFORMACIJA: Pasirengimas pokyčiams muitų sistemoje JK pradėjus išstojimą iš ES
12 Mar

Konsultacinis posėdi...

  • Konsultacinis posėdis: Eksporto kredito garantijos – smulkiam ir vidutiniam verslui bei didelėms įmonėms

FACEBOOK