Lpk Logo Lt

„BusinessEurope“ Prezidentų Taryboje išreikštas pritarimas Th. May „Brexit“ susitarimo planui ir raginta užkirsti kelią chaosui

2018 11 27

Tebeverdant Europos Sąjungos (ES) vadovų diskusijoms dėl „Brexit“, Vienoje lapkričio 23 d. įvyko Europos pramonės ir darbdavių organizacijas vienijančios verslo organizacijos „BusinessEurope“, kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Prezidentų Tarybos suvažiavimas.

„BusinessEurope“ Prezidentų Tarybos susitikime dalyvavęs  LPK viceprezidentas Vidmantas Janulevičius drauge su kitų valstybių pramonės ir darbdavių organizacijų atstovais aptarė verslui rūpimus klausimus. Suvažiavime daug dėmesio skirta apsikeitimui nuomonėmis dėl „Brexit“ susitarimo.  „BusinessEurope“ išplatintoje pozicijoje pabrėžta, kad Europos verslo bendruomenė sutartinai ragina visas šalis daryti viską, kas įmanoma, kad būtų išvengta chaotiškų Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES padarinių.

„Akcentuota, kad Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES turėtų būti kuo švelnesnis abiems pusėms ir, žinoma, su išankstiniais susitarimais. Svarbu, kad viskas vyktų planuotai, bandant išsaugoti naudingumą abiem šalims bei užtvirtinant visas galimybes ateityje plėtoti ekonominius santykius. Buvo nuspręsta palaikyti Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May susitarimo planą“, – sakė LPK viceprezidentas.

Kalbant apie klimato atšilimo problematiką pramonės kontekste, V. Janulevičius pabrėžė, kad pramonė turi būti kaip įmanoma labiau tausojanti aplinką ir kaip įmanoma daugiau naudojanti žaliąsias technologijas.

„Ypač jaunoji karta įdėmiai žiūri į visą atsinaujinančią energetiką – jiems labai svarbu neteršti gamtos. Norėdami neprarasti jų pasitikėjimo turime perorientuoti savo gamybą į kuo įmanoma žalesnę. Tačiau, be abejo, tai turi vykti labai racionaliai, neapkraunant tradicinės pramonės papildomais kaštais. Dabartiniai ženklai rodo labai didelį pozityvumą žaliosios energetikos atžvilgiu – daugelyje sričių jos papildomai remti jau nebereikia. Pavyzdžiui, šiaurinėse valstybėse vėjo energetikos kainos žemesnės nei rinkos kaina, pietinėse šalyse fiksuojami puikūs saulės energetikos rodmenys, todėl papildomomis paskatomis prisidėti prie atsinaujinančios energetikos skatinimo jau praktiškai nebereikia. Pramonė turi tapti kaip įmanoma žalesnė, tačiau už pagrįstus kaštus, kad neišbrangintų produkcijos vartotojams ir patiems gamintojams“, – teigė LPK viceprezidentas.

 

„BusinessEurope“ išplatinta pozicija.

 

Nuotraukoje – V. Janulevičius (dešinėje) su Austrijos prezidentu Alexander Van der Bellen (centre)

Susijusios naujienos

Lietuvos reikalų tvarkymas Briuselyje: kaip geriau ginti ...

2024 04 17
Photo 2024 04 17 09 42 47

LPK Prezidiumo posėdyje aptartas verslo finansavimas ir p...

2024 04 09
Img 6069

E. Stonkutė: Kinijos iššūkis Europai

2024 03 27
Egle Stonkute 2 Scaled 1
Archyvas, BusinessEurope, energetika, ES, lpk, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2841],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, energetika, ES, lpk, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="505">

Įrašykite paieškos frazę: