Lpk Logo Lt

BIAC ragina EBPO šalis sudaryti maksimaliai palankias sąlygas investicijoms

2016 05 31

Prancūzijos sostinėje Paryžiuje šią savaitę vyksta Verslo ir pramonės patariamojo komiteto (BIAC), veikiančio prie Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), kasmetinė Generalinė asamblėja. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas investicijoms, be kurių, anot BIAC, neįmanomas joks tvarus augimas, taip pat Paryžiaus susitarimų dėl klimato kaitos įgyvendinimo ir nedarbo mažinimo klausimams.

Kaip pažymi BIAC ekspertai, pasaulio ekonomika po krizės labai lėtai atsigauna, o pats atsigavimas yra labai netolygus ir netvarus. Lėtas ekonomikos augimas skatina ieškoti būdų ekonomikai paskatinti, todėl BIAC Ekonominės politikos komiteto apžvalgoje išskiriamos būtinos svarbios struktūrinės reformos, kurios, BIAC narių nuomone, labiausiai reikalingos šiose srityse: produktų rinkos reguliavimo, mokesčių politikos ir viešojo sektoriaus efektyvumo, viešosios infrastruktūros, žmogiškojo kapitalo stiprinimo, inovacijų politikos, darbo apmokestinimo, darbo  lankstumo.

BIAC ragina EBPO šalis sudaryti maksimaliai palankias sąlygas investicijoms, užtikrinant efektyvesnį reguliavimą, gerai veikiančią ginčų sprendimo sistemą, efektyvią intelektinės nuosavybės apsaugą, investuotojų nediskriminacinį traktavimą.

Pabrėžiama, kad nacionalinių vyriausybių vaidmuo privačių investuotojų atžvilgiu yra labai svarbus, o investicijų ir tarptautinės prekybos susitarimai turi tarnauti investuotojų teisinei apsaugai. Tuo tarpu reguliacinis bendradarbiavimas tarp šalių, harmonizuojant bei abipusiai pripažįstant techninius reglamentus ir standartus  turi prisidėti prie užsienio prekybos ir investicijų skatinimo.

BIAC taip pat ragina EBPO skatinti reikiamos infrastruktūros ir reguliacinės aplinkos, bei mokestinių paskatų sukūrimą šalyse, nukreiptą į inovacijų skatinimą, universitetų ir įmonių bendradarbiavimą.

Taip pat EBPO siūloma skirti tinką dėmesį kokybiškam mokymuisi visą gyvenimą, ypač telkiant dėmesį  technologiniam ir inžineriniam tobulėjimui, robotikai, biotechnologijoms ir šiuolaikinei vadybai, taip pat kūrybiškumo skatinimui.

Reaguojant į XXI amžiaus pokyčius, verslas įvairiose pasaulio šalyse prašo daugiau darbo rinkos lankstumo. Artimiausiu metu planuojama atnaujinti dar 2006 metais sukurta EBPO Darbo strategija, kuri turėtų susitelkti į darbo santykių lankstumą, mobilumą, prisitaikymą prie skaitmenizavimo tempų, sąlygų, reikalingų naujiems įgūdžiams skatinti.

BIAC Generalinėje asamblėjoje bei EBPO forume dalyvauja  Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vyriausias atstovas prie tarptautinių organizacijų Gintaras Morkis.

BIAC jau daugiau nei 50 metų oficialiai pripažįstamas kaip verslo balsas prie EBPO.

BIAC Generalinė asamblėja yra pagrindinė BIAC narių, stebėtojų ir asocijuotų ekspertų grupių susitikimo platforma,  organizuojama lygiagrečiai su EBPO forumu bei EBPO Tarybos susirinkimu ministrų lygmeniu.

LPK yra BIAC narė stebėtojo statusu nuo 2015 sausio 30 d.

Susijusios naujienos

ES ministrai priėmė bendrąją poziciją dėl Net zero pramon...

2023 12 12
Juan Encalada V1ipqy Fd4 Unsplash

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, BIAC, Darbo santykiai, EBPO, investicijos, Mokesčių politika, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3694],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BIAC, Darbo santykiai, EBPO, investicijos, Mokes\u010di\u0173 politika, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: