GARBĖS AUKSO ŽENKLAS

Lietuvos pramonininkų konfederacijos „Garbės aukso ženklu“ gali būti apdovanojamas asmuo už nuopelnus, atkuriant Lietuvos pramonininkų, amatininkų ir prekybininkų sąjungą – Lietuvos pramonininkų konfederaciją, už ilgalaikį, aktyvų ir produktyvų darbą, išvystant ir plečiant LPK veiklą, ženklų indėlį, skatinant ir remiant Lietuvos verslo ugdymą.

Apdovanojimas teikiamas pagal LPK asociacijų ar LPK Vykdomosios direkcijos motyvuotas raštiškas rekomendacijas. Nominacija įsteigta 1999 metais.

Laureatai

1999–2017 metai

Laureatai išvardinami abėcėlės tvarka:

  1. Abraitienė Aušra – Lietuvos tekstilės instituto direktorė
  2. Adomaitis Viktoras – UAB „Vakarų medienos grupė“ ir AB „Klaipėdos mediena“ generalinis direktorius
  3. Aleliūnas Mykolas – ilgametis Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius, LPK viceprezidentas;
  4. Andrikienė Laima Liucija – Europos parlamento narė;
  5. Andrulionis Antanas Vytautas – Alytaus krašto pramonininkų asociacijos prezidentas;
  6. Ardavičius Petras – Lietuvos baldų gamintojų asociacijos “Medė” prezidentas;
  7. Arnašius Stasys – Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, Lietuvo pramonininkų konfederacijos videometraštininkas;
  8. Balbierius Petras – ilgametis Lietuvos pramonininkų konfederacijos Verslo socialinės politikos departamento direktorius;
  9. Baltrušaitis Algis – AB “Rokų keramika” generalinis direktorius, buvęs asociacijos “Keraminės medžiagos” prezidentas;
  10. Balžekienė Ona – AB “Audimas” generalinė direktorė;
  11. Barštys Tautvydas – Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos prezidentas;
  12. Bartulis Antanas – AB „Dolomitas“ generalinis direktorius;
  13. Bermanas Fiodoras – Lietuvos pramonininkų konfederacijos garbės ambasadorius Estijoje, Estijos koncerno “BLRT Grupp” valdybos pirmininkas;
  14. Bieliauskas Almutis – UAB „Plungės Lagūna“ valdybos pirmininkas;
  15. Birutis Šarūnas – Europos parlamento narys;
  16. Biržiškis Jonas – Susisiekimo ministras 1991 – 1996 m., SPAB “Lietuvos geležinkeliai” generalinis direktorius;
  17. Bondarevas Semionas – AB mašinų gamyklos “Astra”generalinis direktorius;
  18. Brazauskas Algirdas- Lietuvos Respublikos Prezidentas;
  19. Brazauskas Gerardas – Statybos industrijos asociacijos prezidentas;
  20. Bučas Algirdas – KIB “Invalda” prezidentas, Investiciniųkompanijų asociacijos prezidentas;
  21. Budrys Rimantas – Inžinerinės ekologijos asociacijos prezidentas;
  22. Bukelevičius Česlovas – Konfederacijos revizijos komisijos pirmininkas, LPK Ekonomikos ir finansų komiteto narys, Konfederacijos Atkuriamojo suvažiavimo prelegentas;
  23. Butkus Algirdas , AB “Šiaulių bankas” valdybos pirmininkas
  24. Butkus Alvydas – AB „Klaipėdos laivų remontas“ generalinis direktorius, Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos viceprezidentas;
  25. Butkus Antanas – Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas, AB “Kausta” generalinis direktorius;
  26. Čaplikas Vytautas – Staybos industrijos asociacijos viceprezidentas;
  27. Čepulis Leonas – UAB „Šiaulių dujotiekio statyba“ direktoriius;
  28. Čėsna Petras – buvęsLietuvos pramonininkų konfederacijosviceprezidentas, AB “Vilniaus baldai” generalinis direktorius;
  29. Dailydka Stasys – AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius;
  30. Dambrauskas Vidmantas – UAB „Birių krovinių terminalas“ generalinis direktoriius;
  31. Daniūnas Alfonsas Prof. dr. – Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius;
  32. Dargevičius Zigmantas – Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos viceprezidentas ir Farmacijos pramonės asociacijos prezidentas;
  33. Daugininkienė Jalizaveta – UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinė direktorė;
  34. Davidavičius Eduardas St. – Aplinkos vadybos ir audito instituto mokslinis vadovas;
  35. Deimantavičius Apolinaras – Klaipėdos pramonininkų asociacijos vykdantysis direktorius;
  36. Drėgva Mykolas – Asociacijos LINAVA revizijos komisijos pirmininkas;
  37. Drūlia Povilas – AB „Palemono keramika“ generalinis direktorius;
  38. Dulskas Stanislovas – Asociacijos “Lietuvos maisto pramonė” pirmininkas;
  39. Gapšys Algis Vladas – Lietuvos mašinų ir prietaisų gamintojų asociacijos viceprezidentas;
  40. Gentvilas Eugenijus – VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius;
  41. Gesevičius Dalius – AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius;
  42. Gilys Valdas- Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos “Linava” generalinis sekretorius;
  43. Gradauskas Rimvydas – buvęs Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos “Linava” prezidentas;
  44. Graham Michael – Ambasadorius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas;
  45. Grušas Stanislovas – Šiaulių pramonininkų asociacijos viceprezidentas;
  46. Gurskienė Marija – M.Gurskienės mokymo centro prie LPK direktorė;
  47. Guzavičius Jonas – Liftų įmonių asociacijos prezidentas;
  48. Iljasevičius Konstantinas – Inžinerinės ekologijos asociacijos direktorius, VšĮ Aplinkos vadybos ir audito instituto direktoriaus pavaduotojas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas;
  49. Ivanauskas Mindaugas – Tarptautinio Vilniaus oro uosto generalinis direktorius;
  50. Jadenkus Romaldas – AB “Grigiškės” generalinis direktorius, buvusios asociacijos “Lietuvos popierius” prezidentas;
  51. Jagėla Rimantas – Asociacijos “Silikatinės medžiagos” prezidentas;
  52. Jakimavičius Jonas – Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas, asociacijos gen. direktorius;
  53. Jankauskas Algimantas – Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas, AB “Aleksotas” generalinis direktorius;
  54. Jaras Alfonsas – Akcinės bendrovės „Montuotojas“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas;
  55. Jasinavičius Rimvydas – Pirmasis Lietuvos pramonininkų asociacijos prezidentas 1989-1990 m.;
  56. Jonika Vidmantas – UAB “Profilena”, UAB “Manifoldas”, UAB “Renavo durpynas” ir ŽŪK “Lietuviška mėsa” valdybos pirmininkas;
  57. Junevičius Vyutautas – įmonių grupės “Alita” valdybos pirmininkas, asociacijos “Lietuvos maisto pramonė” prezidentas;
  58. Juodis Rimantas Antanas – LPK Vykdomosios direkcijos Organizacinio departamento direktorius;
  59. Juška Rimantas – LK AB „Klaipėdos Smeltė“ generalinis direktorius;
  60. Kačerauskis Mindaugas- Lietuvos ambasados Izraelio valstybėje I sekretorius;
  61. Kairelis Rimantas – Socialinės apsaugos ir darbo viceministras;
  62. Karčiauskas Jonas – Lietuvos lengvosios pramonės įmonių asociacijos prezidentas;
  63. Karoblis Raimundas – Lietuvos nuolatinės misijos prie Jungtinių Tautų Organizacijos skyriaus Ženevoje Ministras patarėjas, dirbantis su Pasaulio prekybos organizacija, buvęs URM Ekonomikos departamento direktorius;
  64. Kasputis Česlovas – AB „Šiaulių energija“generalinis direktorius;
  65. Kirkilis Linas – buvęs ilgametis Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos prezidentas;
  66. Klevečka Rimutis – Lietuvos ambasados Rusijos Federacijoje Ministras patarėjas ekonomikos reikalams;
  67. Klimašauskas Kazimieras – Lietuvos Respublikos pramonės ir prekybos ministras;
  68. Klybas Jonas – UAB „Adax“ direktorius
  69. Kolesnik Nikolaj – UAB „Alvora“ generalinis direktorius
  70. Kondrusevičius Algimantas – LPK viceprezidentas, prezidiumo narys, Asociacijos “LINAVA” prezidentas;
  71. Kovas Antanas – Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas;
  72. Kučinskas Vidmantas – UAB „Arvi ir Ko”generalinis direktoriųs ir valdybos pirmininkas;
  73. Kudzmanas Kęstutis – Lietuvos ambasados Rusijos Federacijoje Ministro patarėjas ekonomikos klausimais, buvęs Lietuvos pramonininkų konfederacijos Užsienio ryšių departamento direktorius;
  74. Kuzmarskis Aloyzas – Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas;
  75. Landsbergis Vytautas – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas;
  76. Lasiauskas Linas – Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos generalinis direktorius
  77. Latvienė Violeta- buvusi Lietuvos Respublikos Finansų viceministrė;
  78. Legenzovas Josifas – uždarosios akcinės bendrovės “Helisota” generalins direktorius, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidiumo narys;
  79. Leonavičius Sigitas – Uždarosios akcinės bendrovės “Traidenis” generalinis direktorius;
  80. Leontjeva Elena- Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė;
  81. Linkevičius Linas – Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministras;
  82. Liubertas Jonas – uždarosios akcinės bendrovės “Paroc” generalinis direktorius;
  83. Liužinas Rapolas –  VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktorius;
  84. Lubys Bronislovas – 1989 m. birželio 17 d. atkurtos Lietuvos pramonininkų asociacijos Ekologijos ir ekologijos pramonės komisijos pirmininkas, šios asociacijos prezidiumo narys, nuo 1993 m. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas;
  85. Makūnas Leonas – UAB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius;
  86. Malinin Ruslan – UAB „Birių krovinių terminalas “ vykdantysis direktorius;
  87. Matijošaitis Visvaldas – UAB “Vičiūnai” įmonių grupės valdybos pirmininkas;
  88. Matulevičius Algimantas – Antrasis Lietuvos pramonininkų asociacijos prezidentas 1990-1993 m.
  89. Matulionis Deividas – Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko kancleris;
  90. Mažūnaitis Giedrius – Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacijos Vykdantysis direktorius;
  91. Miežutavičius Bronius – Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos prezidentas;
  92. Mickus Rimgaudas – ilgametis Šiaulių pramonininkų asociacijos tarybos narys, UAB „Nirlita“ direktorius;
  93. Milašius Remigijus – UAB „IDW“ ir UAB „IDW metalas mediena“ steigėjas ir generalinis direktorius;
  94. Milėnas Vytautas – buvęs ilgametis Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais aasociacijos “LINAVA” viceprezidentas;
  95. Miliauskas Robertas – Kooperatinės bendrovės „Lietuvos kooperatyvų sąjunga“ valdybos pirmininkas ir UAB „Utenos prekyba“ valdybos pirmininkas-direktrorius;
  96. Miškinis Gediminas – Lietuvos Respublikos Ūkio viceministras;
  97. Mogenienė Laima- Kauno regiono smulkių ir vidutinių verslininkų asociacijos valdybos pirmininkė;
  98. Morkis Gintaras – Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas;
  99. Naudužas Vytautas -Nepaprastasis ir įgaliotasis LR ambasadorius Švedijos Karalystėje;
  100. Pacevičius Valdas – Nacionalinės inovatyvios tekstilės ir aprangos pramonės asociacijos viceprezidentas ir AB “Gija” generalinis direktorius;
  101. Paulauskas Sigitas – Lietuvos medienos pramonės įmonių asociacijos „Lietuvos mediena“ valdybos narys, UAB „Vakarų medienos grupė“ ir jos įmonių valdybos pirmininkas;
  102. Pauža Audrius – AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco“ generalinis direktorius;
  103. Pavalkis Antanas – Akcinės bendrovės “Panevėžio statybos trestas” prezidentas;
  104. Paviržienė Elena – Asociacijos “Lietuvos maisto pramonė” pirmininko pavaduotoja;
  105. Pečatauskas Vaclovas Vytautas – Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos Viceprezidentas;
  106. Petrauskas Benediktas – UAB “Klaipėdos ir keleivinių krovinių terminalas” generalinis direktorius;
  107. Pocienė Audronė – UAB „Omniteksas“ generalinė direktorė;
  108. Purtulis Rimantas – Lietuvos pramonininkų asociacijos viceprezidentas (1989 metais);
  109. Rainys Gediminas – Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos sekretorius, buvęs LPK Ekonominių tyrimų centro ekspertas;
  110. Raišelis Juozas – AB “Dvarčionių keramika” prezidentas;
  111. Ramanauskas Alvydas -Lietuvos pienininkų asociacijos “Pieno centras” Prezidentas;
  112. Randomanskas Mečislovas – Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas;
  113. Ravinskas Stasys – Ilgametis Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorius;
  114. Razma Algirdas – UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ generalinis direktorius;
  115. Rimkūnas Algimantas – Lietuvos nuolatinės misijos prie Jungtinių Tautų Organizacijos skyriaus Ženevoje Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius, buvęs Užsienio reikalų viceministras;
  116. Rimkus Laimonas – UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ technikos ir tecnologijų direktorius, pirmąsis generalinio direktoriaus pavaduotojas;
  117. Rupšys Arūnas – Šiaulių pramonininkų asociacijos viceprezidentas;
  118. Salda Arvydas, AB „Šiaulių bankas“ stebėtojų tarybos pirmininkas,
  119. Silevičius Vytautas – UAB „Doleta“ valdybos pirmininkas,
  120. Sinevičius Albertas Ambraziejus- Lietuvos Respublikos pramonės ir prekybos ministras;
  121. Sirvydis Jonas – Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacijos prezidentas;
  122. Siurbis Adolfas – Lietuvos stiklininkų asociacijos prezidentas;
  123. Sivickis Kazys – LR Žemės ūkio ministerijos sekretorius, ilgametis Lietuvos melioracijos įmonių asociacijos prezidentas;
  124. Skakauskas Stasys – Lietuvos pramonininkų konfederacijos vyriausiasis referentas komunikacijai;
  125. Skierus Liudas – Plungės vartotojų kooperatyvo direktorius;
  126. Stadalnykas Valentas – AB “Lietuvos geležinkeliai” dukterinės įmonės UAB Vilniaus paslaugų įmonių asociacijos “Gelpa” prezidentas;
  127. Stanevičius Saulius Vytautas – UAB “Telekomunikaciniai projektai” direktorius komercijai, igametis LPK vykdomosios direkcijos darbuotojas, buvusios LPK UAB “Pramekspo” direktorius komercijai;
  128. Staniškis Jurgis Kazimieras – KTU Aplinkos inžinerijos instituto direktorius;
  129. Stulpinas Alvydas – Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas;
  130. Svilainis Algimantas – AB „Pakaita“generalinis direktorius, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos viceprezidentas;
  131. Šaulys Gedeminas – AB “Šiaulių Stumbras” valdybos pirmininkas;
  132. Šeputis Klemensas – Ilgametis Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas;
  133. Šeškevičius Jonas – Marijampolės apskrities pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas;
  134. Šeštakauskas Adakras- Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas;
  135. Šleinota Vaclovas – LPK viceprezidentas, Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas, AB “VilniausVingis” generalinis direktorius;
  136. Špėlis Algimantas – Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos Prezidiumo narys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos atkūrimo signataras;
  137. Švedas Romas- Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Ekonomikos departamento direktorius;
  138. Taraškevičius Rimantas – buvęs ilgamnetis Klaipėdos meras, Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas;
  139. Taraškevičius Rimantas – Klaipėdos miesto meras;
  140. Tarvydas Aloyzas- AB “LITEXPO” generalinis direktorius;
  141. Trinkūnas Valdas – Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas;
  142. Tručinskas Jonas – Šiaulių pramonininkų asociacijos viceprezidentas;
  143. Ušpuras Eugenijus, prof. habil. dr. – Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos energetikos komiteto pirmininkas ir Lietuvos energetikos instituto direktorius;
  144. Vaicekauskienė Egidija – uždarosios akcinės bendrovės “Nematekas” prezidentė;
  145. Valutis Vytautas – AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius;
  146. Vanagas Kęstutis – AB „YIT Kausta“ generalinis direktorius;
  147. Varkalys Jonas – UAB “Plungės Jonis” valdybos pirmininkas;
  148. Varkulevičius Rimas – Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas, generalinis direktorius;
  149. Vasiliauskas Vitas – Lietuvos Respublikos Finansų viceministras;
  150. Vidžys Audrius – Lietuvos aludarių asociacijos prezidentas;
  151. Vikšraitis Vidmantas – Lietuvos lengvosios pramonės asociacijos generalinis direktorius;
  152. Vinkus Antanas, LR Ambasadorius Estijoje, buvęs sveikatos apsaugos Ministras;
  153. Vitkus Donatas – UAB „Žemaitijos suvenyras“ direktorius;
  154. Zabiela Vytautas – advokatų kontoros “Zabiela, Zabielaitė ir partneriai” įkūrėjas – advokatas, LPK Garbės ir etikos komiteto pirmininkas;
  155. Zabulis Antanas – UAB “Omnitel” prezidentas, Aljanso “Langas į ateitį” steigėjas, aktyvus LPK bendradarbis;
  156. Zaveckienė Genė – AB “Lelija” generalinė direktorė, LPK užsienio ryšių komisijosilgametė narė;
  157. Zimmermann Henry – Vokietijos BDA asociacijos “Nordmetall” atstovas;
  158. Žvybas Eimutis – Panevėžio pramonininkų asociacijos prezidentas, AB ”Ekranas” generalinis direktorius.